Trendy we wnętrzach na 2023 rok

  • test :

Jakie wnętrza będą modne 2023? Z pewnością przytulne, funkcjonalne i gustownie urządzone. Jeśli chodzi o trendy, wnętrza w 2023 roku z pewnością zaskoczą wszystkie osoby zainteresowane aranżacjami – zobacz, w jaki sposób!

Trendy wnętrza 2023 rok– kolory i materiały

Królować będą z pewnością intensywne kolory, takie jak ciemny fiolet, butelkowa zieleń czy morski. Chłodna kolorystyka wnętrz to przyjemna odmiana po szarościach i beżach, które dominowały w mieszkaniach w poprzednich latach. Z pewnością warto też postawić na dodatki z drewna w naturalnym kolorze, a także beton architektoniczny czy miedziane, złote i srebrne akcenty, stanowiące kontrast z kolorami, które wypełnią wnętrza 2023 roku.

Miłośnicy spokojnych, jasnych kolorów, urządzający swoje domy w 2023 roku, również nie będą zawiedzeni. Aranżacje będą obejmowały także kolor biały, beż oraz krem, dzięki którym łatwiej będzie stworzyć aranżację pozwalająca na optyczne powiększenie wnętrz i wprowadzenie do nich przytulnego akcentu.

Modne wnętrza na 2023 rok – jakie meble wybrać?

Trendy wnętrzarskie 2023 r. zaskakują różnorodnością barw mebli, głównie tapicerowanych, z którymi można urządzić swoje mieszkanie. To głównie wspaniałe, intensywne odcienie granatu, szafiru, szmaragdu, ale również pudrowego różu, musztardowej żółci czy głębokiego fioletu. Gdy chodzi o meblowe trendy, wnętrza 2023 roku z pewnością będą wypełnione funkcjonalnymi meblami do przechowywania oraz designerskimi detalami jak stoliki o różnych nietypowych kształtach czy fakturach, na przykład wykonywane z plastra drzewa, z widocznymi w przekroju słojami czy pęknięciami.

Warto zwrócić też uwagę na meble w kolorze antracytu, które wspaniale kontrastować będą z najmodniejszymi w tym roku kolorami na ścianach oraz tapicerkach mebli. Wciąż modne będą neutralne białe lub jasnoszare szafy, a także wszystkie meble z drewna w jego naturalnym odcieniu.

Jak urządzić modne wnętrze w 2023 roku?

Aranżując swoje mieszkanie w 2023 roku, warto zwrócić się w stronę najmodniejszych obecnie motywów roślinnych. Prym wiodą na przykład wzory w liście palm lub monstery, ale również duże wzory kwiatowe. Można też urządzić wnętrze z dodatkiem geometrycznych akcentów – na przykład w kształcie plastra miodu czy rybiej łuski, które wspaniale prezentują się nie tylko na poduszkach czy zasłonach, ale również na ścianach.

Z pewnością warto wybierać ponadczasowe wzory roślinne, szczególnie w połączeniu z barwami ziemi – oliwkową lub butelkową zielenią, brązami czy szarościami. Można również pomyśleć o różnych odcieniach błękitu – szczególnie tych zgaszonych, które przywodzą na myśl wnętrza urządzone w stylu marynistycznym i wspaniale komponują się z dodatkami takimi jak wiklina, ratan czy jasne drewno. Tak naprawdę każdy, bez względu na gust, odnajdzie się dobrze we współczesnych trendach, ponieważ dopuszczają one stosowanie różnych, nawet bardzo kontrowersyjnych połączeń kolorów, pod warunkiem zachowania spójności w całej aranżacji wnętrza. Widać to doskonale po kolorowych dywanach czy płytkach typu hiszpańskiego, będących połączeniem wielu wzorów i barw w jednym elemencie.